Tipy na výlety v okolí Ostravice

Kolem Ostravice vás čeká neskutečná spousta krásných výletů. V létě můžete vyrážet na delší či kratší pěší túry, jezdit na horských kolech po nekonečných horských cestách, ale můžete provozovat paragliding, zajezdit si na koni či zahrát golf. Přímo v obci Ostravice je tenisové a beach volejbalové hřiště. V zimě vás čeká lyžování na všechny způsoby: spousta rozmanitých sjezdovek pro lyžaře a snowboarďáky, různě náročné běžecké trasy pro běžkaře, ale i skialpinistické terény. Ať už jste adrenalinoví borci nebo rodina vyrážející s dětmi na víkend do lesa, v Beskydech si přijdete na své! Až budete unaveni sportovními aktivitami, odpočiňte si v levném a čistém ubytování Ubytovny Ostravice.

Ostravice jako východisko výletů do Beskyd

V letních měsících je největším turistickým lákadlem nejvyšší hora Beskyd - Lysá hora (1323 m. n. m.) a vedlejší Smrk (1276 m. n. m.), přičemž obec Ostravice je ideálním východiskem pro výlety na obě tyto hory, protože leží právě mezi nimi. Obě se také majestátně zrcadlí v hladině přehrady Šance. Pokud jste zvyklí na delší túry, můžete vyrazit i na Pustevny a pro vodáky je zde každoroční jarní sjíždění řeky Ostravice.

Pěší turistika - vzhůru na Lysou horu a Smrk

Turistické trasy kolem obce Ostravice vedou nejen po horských hřebenech, ale najdou se zde i krásná klidná zákoutí a zajímavé bystřiny a potůčky. Ubytování najdete v Ubytovně Ostravice.

Výlety na lyžích a lyžování v Beskydech

V zimě se Beskydy díky své poměrně velké nadmořské výšce rychle a na dlouhé měsíce zahalí do sněžného hávu a příznivcům veškerého lyžování mají opravdu co nabídnout. Můžete využít i Skibusu.

Lysá hora (1323 m. n. m.)

Nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Smrk (1272 m. n. m.)

Výrazná hora z vrstevnatého godulského pískovce je nejvyšším bodem Rožnovské hornatiny v Moravskoslezských Beskydech.

Cyklovýlety

Místní cyklistické stezky jsou obtížnější, ale najdou se zde i lehčí trasy pro méně zdatné cyklisty. Opravdoví milovníci horských kol si zde přijdou na své - velká rozmanitost terénů a sjezdů jsou opravdovou výzvou pro tyto bikery. V letní sezóně je možné využít Cyklobusu.

Koryto řeky Ostravice

Od roku 1966 je přírodní památkou. Jeho rozloha je necelý 1 ha. Prahy a peřeje v řečišti jsou ukázkou slezského a podslezského příkrovu.

Partneři