Výlety na lyžích a lyžování v Beskydech

V zimě se Beskydy díky své poměrně velké nadmořské výšce rychle a na dlouhé měsíce zahalí do sněžného hávu a příznivcům veškerého lyžování mají opravdu co nabídnout. Můžete využít i Skibusu.

V zimních měsících je Ostravice perfektním výjezdovým místem na četné sjezdovky a lyžařské vleky v okolí. Nejznámější je Bílá, Gruň, Mezivodí, Malenovice, Palkovice a Čelo, které je nejen přímo v obci, ale hledíte na něj z oken naší ubytovny.

Sjezdovky v Beskydech

Pro milovníky sjezdového lyžování a snowboardů je zde dlouhá sjezdovky z Lysé hory, ale i lyžařské areály přímo v Ostravici, Malenovicích či Čeladné. Pokud ještě nejste zdatní lyžaři, mlůžete využít jeden z moha nabízených kurzů. Jedno z lyžařských středisek se nachází přímo nad naší ubytovnou, vzdálené cca 1km. Výhodné jako výjezdové místo do vzdálenějších lyžařských center (Bílá, Mezivodí, Poustevny, Malenovice, Neladná, atd.).

Běžkařské trasy v okolí Lysé hory

Jako běžkaři si můžete zajet Lysohorskou magistrálu. Ta je tak dlouhá, že uspokojí snad i toho nejnáročnějšího milovníka lyžování na běžkách. Nemusíme ani dodávat, že vede krásnou a neposkvrněnou přírodou, takže žádné běhání podél silnic nebo kolize s jinými lyžaři nebo druhy dopravy. Běžecké cross country trasy nabízí též Golf and Ski Resort přímo v Ostravici a blízká Čeladná.

Skialpinismus

V Beskydech, díky jejich poměrně drsným zimním podmínkách, můžete jako na jednom z mála míst u nás provozovat ií tak náročnou disciplínu zdolávání horských terénů na lyžích, jako je skialpinismus. Naleznete zde i zkušené horské vůdce. A zážitek z lyžování je o to větší.

Skibusy v okolí Ostravice

Ostrava - Frýdek-Místek - Raškovice - Visalaje (jízdní řád platí od 12. 12 .2010)

Ostrava - Frýdek-Místek - Ostravice - Staré Hamry - Bílá - Bumbálka - Horní Bečva - Rožnov pod Radhoštěm (jízdní řád platí od 12.12.2010)

Ostrava - Frýdek-Místek - Palkovice - Frenštát pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm - Hutisko-Solanec - Soláň - Velké Karlovice (jízdní řád platí od 12. 12. 2010)

Některé skibusy vás pohodlně dopraví až k vašemu ubytování v Ubytovně Ostravice.

Partneři